ALIDYA – LECZENIE CELLULITU

Preparat Alidya jest wynikiem wieloletnich badań nad zrozumieniem mechanizmów, genezy, sposobu starzenia się oraz metod leczenie cellulitu i lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Alidya jest jedynym na świecie materiałem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE do iniekcyjnego leczenia lipodystrofii gynoidalnej, jest więc bezpieczny.

Zabieg Alidya polega na podaniu preparatu bezpośrednio w tkankę podskórną.
Jest podawany cienką igłą i jest praktycznie bezbolesny. Zabieg trwa ok. 30 minut.
Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności.

Ze względu na niepowtarzalny skład Alidya uruchamia wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiających ich funkcjonalność i hamujących rozwój cellulitu, są to:
- chelatacja metali i rozpuszczanie toksyn (żelazo wydostające się z mikrokrążenia jest jedną z ważnych przyczyn zmian w podskórnej tkance tłuszczowej widocznych w postaci cellulitu)
- drenaż osmotyczny macierzy
- działanie przeciwobrzękowe i utrata centymetrów w obwodach
- poprawa krążenia tętniczego
- lepiej dotleniona skóra
- alkalizacja macierzy pozakomórkowej
- zakwaszone środowisko macierzy uniemożliwia sprawne wymiany komórkowe
- odbudowa protein macierzy pozakomórkowej
- fizjologiczna regeneracja tkanek
- działanie przeciwutleniające

Wszystkie okolice ciała dotknięte cellulitem można poddać zabiegowi Alidya, po wcześniejszej diagnozie lekarskiej. Są to najczęściej m.in. brzuch, uda, pośladki, ramiona.

Kwalifikacja do zabiegów medycyny estetycznej uwzględnia aspekty estetyczne i uwarunkowania medyczne. Przed zabiegiem Pani doktor ustala z Pacjentem indywidualnie czy są jakieś przeciwwskazania do danego zabiegu.