REDUKCJA ZMARSZCZEK

Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Jest ona jest najsilniejszą znaną toksyną biologiczną. Preparat ten działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry. Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo.

Iniekcje toksyny botulinowej są prostym, bezpiecznym i bardzo skutecznym zabiegiem w przypadku starzejącej się twarzy, wpływającym na zmniejszenie zmarszczek poprzez przemijające rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za ich powstawanie.
Zabieg jest krótki, polega na wstrzyknięciu preparatu w określone miejsca. Towarzyszy temu niewielki dyskomfort, nie wymaga znieczulenia. Działanie preparatu jest widoczne po ok. 2 - 3 dniach, pełny efekt po 2 - 3 tygodniach i utrzymuje się ok. 4 - 6 miesięcy.
Chociaż efekt BOTOXu jest przejściowy, regularna terapia zapobiega rozwojowi zmarszczek mimicznych twarzy. Zabieg można wykonywać przez cały rok.

Ogólne przeciwwskazania do medycznych zabiegów estetycznych:
- okres ciąży i karmienia piersią
- choroby nowotworowe
- choroby autoimmunologiczne i niewyrównane choroby metaboliczne
- infekcje
- choroby zapalne skóry

Kwalifikacja do zabiegów medycyny estetycznej uwzględnia aspekty estetyczne i uwarunkowania medyczne. Przed zabiegiem Pani doktor ustala z Pacjentem indywidualnie czy są jakieś przeciwwskazania do danego zabiegu.

Zakres usług

Okolice poddawane zabiegowi:
- zmarszczki poprzeczne i pionowe czoła
- zmarszczki królicze (na nosie)
- zmarszczki palacza (wokół ust)
- tzw. brukowana bródka
- szyja i dekolt