MIKRODERMABRAZJA

Zabieg polega na napylaniu na powierzchnię skóry środka ścierającego, a następnie jego odsysaniu. Odessany zostaje również usunięty, zrogowaciały naskórek. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.

Usunięcie powierzchniowych warstw skóry powoduje jej odświeżenie i oczyszczenie, otwarcie zatkanych ujść gruczołów łojowych i potowych, usunięcie zlokalizowanych powierzchownie przebarwień. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Z drugiej strony zabieg pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki (skóra ulega nieustannej odnowie, a ten zabieg ją bardzo przyśpiesza). Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia.

Zabieg jest bezbolesny, nie niesie ryzyka przebarwień i blizn, a efekty są widoczne od razu i można wrócić do normalnej aktywności.

Zazwyczaj należy przeprowadzić serie zabiegów - w zależności od wskazań lekarza.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji:
- peeling twarzy i ciała,
- rozszerzone pory,
- łojotok i suchość skóry,
- blizny i bliznowce,
- przebarwienia i odbarwienia,
- uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja)
- plamy starcze,
- rozstępy,
- wiotkość skóry,
- drobne zmarszczki,
- szorstki/nierówny/zrogowaciały naskórek,
- trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy),
- idealne przygotowanie do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień

Kwalifikacja do zabiegów medycyny estetycznej uwzględnia aspekty estetyczne i uwarunkowania medyczne. Przed zabiegiem Pani doktor ustala z Pacjentem indywidualnie czy są jakieś przeciwwskazania do danego zabiegu.