BADANIE W KIERUNKU DERMATOFITÓW

Grzyby przyczyniają się do powstawania wielu chorób, które mogą dotykać zarówno młodych jak i starszych ludzi. Wytwarzają one zarodniki, które są łatwo przenoszone na człowieka z osoby chorej lub ze zwierząt. Do rozwoju grzybicy może dojść również poprzez użytkowanie przedmiotów należących do osoby zakażonej. Do zakażeń szczególnie łatwo dochodzi w miejscach publicznych takich jak baseny, prysznice, siłownie, czyli tam gdzie często chodzimy bez butów.
Najczęstszą postacią zakażenia jest grzybica stóp ale często pojawia się też grzybica paznokci, owłosionej skóry głowy lub skóry gładkiej.
Badanie diagnostyczne w kierunku dermatofitów prowadzi do identyfikacji drobnoustrojów do gatunku. Właściwa identyfikacja jest niezbędna bowiem pozwala na rozróżnienie zakażeń dermatofitowych od innych niegrzybiczych chorób.
Badanie mykologiczne zleca lekarz. Wykonuje się je metodą posiewu z materiału pozyskanego z zakażonego miejsca. Badanie w kierunku dermatofitów wymaga specjalnego przygotowania, o którym poinformuje Cię lekarz.
Zapraszamy na konsultacje dermatologiczne rejestracja: 818-200-300