BORELIOZY

Borelioza z Lyme jest chorobą zakaźną przenoszoną przez kleszcze. Podstawą rozpoznania boreliozy są badania serologiczne. Zgodnie z zaleceniami badania powinny być wykonywane w dwóch klasach, uwzględniając dwustopniowe postępowanie diagnostyczne.

PIERWSZY ETAP DIAGNOSTYKI zawiera badania, które powinny być wykonane w pierwszej kolejności. Wyniki wątpliwe lub dodatnie wymagają potwierdzenia testami Western-blot. Należy pamiętać, że wykrycie przeciwciał jest możliwe po kilku tygodniach od zakażenia. Przeciwciała w klasie IgM pojawiają się zwykle około 2-4 tyg. od infekcji, w klasie IgG natomiast około 4-6 tyg. od zakażenia.

TESTY POTWIERDZENIA wykonywane techniką Western-blot, powinny być wykonane w II etapie diagnostyki, w celu weryfikacji wyników wątpliwych lub dodatnich uzyskanych w etapie pierwszym. Należy pamiętać, że test potwierdzenia może być wykonany po upływie 4-6 tyg. od ukąszenia.

Badania nie wymagają specjalnego przygotowania, nie trzeba być na czczo. Materiałem do badania jest krew.

PIERWSZY ETAP DIAGNOSTYKI
BOREL-G Borelioza – p/c w klasie IgG
BOREL-M Borelioza – p/c w klasie IgM
TESTY POTWIERDZENIA
BORWB-G Borelioza – p/c IgG met. Western-Blot

BORWB-M Borelioza – p/c IgM met. Western-Blot

Zapraszamy 818-200-300

ZAPRASZAMY DO CENTRALNEGO PUNKTU POBRAŃ W BUDYNKU HTM2 ul. gen. Fieldorfa „Nila” 16 – PARTER WEJŚCIE Z BOKU BUDYNKU.
NA BADANIA NALEŻY UMÓWIĆ SIĘ NA KONKRETNY DZIEŃ I GODZINĘ – REJESTRACJA NA BADANIA LABORATORYJNE MOŻLIWA ZA POŚREDNICTWEM STRONY INTERNETOWEJ ORAZ TELEFONICZNIE.