DIETA

Dieta – jaka jest jej rola? Czy to tylko narzędzie do szybkiej utraty zbędnych kilogramów?

Dla organizmu człowieka najważniejsze jest jego odżywienie, dostarczenie odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin. Możemy to osiągnąć przez racjonalne odżywianie, odpowiednie nawyki żywieniowe.  Dieta to nie tylko narzędzie do utraty masy ciała, ale także odżywienia organizmu w danej jednostce chorobowej, w której musimy skupić się np. na eliminacji/ zmniejszenia zmniejszeniu danego składnika lub zwiększeniu spożycia danego produktu.

W celu zgubienia zbędnych kilogramów dieta nie musi by restrykcyjna i niskokaloryczna. Takie diety nie są bogate w składniki mineralne, gdyż w ciągu dnia nie dostarczamy do organizmu odpowiedniej ilości pożywienia. Najważniejsze są ilości spożywania danych produktów oraz wskazówki jak można je wymieniać.

Zmęczenie, brak sił czy brak koncentracji często tłumaczymy tylko przepracowaniem, jednak twój organizm może potrzebować odpowiednich ilości konkretnych witamin czy składników mineralnych.

Nadciśnienie, nieprawidłowy profil lipidowy czy wahające się stężenie glukozy we krwi ? Zmiana kilka produktów w twoim codziennym jadłospisie może przynieść korzyści bez obciążenia twojego organizmu lekami.

Wizyta u dietetyka to nie tylko jadłospis dzięki któremu możemy schudnąć, to także wskazówki, narzędzia dzięki którym dowiesz się jak zwiększyć wydajność naszego organizmu, polepszyć samopoczucie w danej jednostce chorobowej, zapobiec chorobie czy zmniejszyć uciążliwe dolegliwości wynikające z choroby.

DIETETYK

mgr ILONA ALEKSANDROWICZ

 

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej: 818-200-300

internetowej: www.internus.pl, aplikacja VisiMed

lub osobistej w każdej Przychodni CM Internus