Mechaniczny drenaż limfatyczny (BOA)

NOWOŚĆ!

Nazywany jest również pneumatycznym masażem sekwencyjnym. To rodzaj masażu uciskowego, którego zasadniczym celem jest pobudzenie krążenia limfy, odpowiedzialnej za usuwanie z komórek zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.
Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia złogów limfatycznych i obrzęków kończyn, a także redukcji cellulitu i zwiększenia jędrności skóry. Następuje również pobudzenie krążenia krwi, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione i dotlenione.

Przy mechanicznym drenażu limfatycznym wykorzystuje się specjalny kombinezon lub rękawy, do których aparatura w odpowiednich interwałach czasowych wtłacza pod ciśnieniem powietrze. Intensywność wędrujących wzdłuż ciała fal uciskowych może być regulowana, dla uzyskania jak najlepszych efektów terapeutycznych bez powodowania uczucia nadmiernego dyskomfortu u pacjentów.

W naszej ofercie posiadamy rękawy do drenażu kończyn górnych , dolnych, jak i obejmujące pas biodrowy, brzuch i klatkę piersiową.

Stosowanie tego rodzaju terapii zalecane jest osobom:
› cierpiącym na nadwagę i otyłość
› z niewydolnością żylną
› z chorobą niedokrwienną kończyn dolnych
› z obrzękami limfatycznymi
› z chorobą zwyrodnieniową stawów
› po urazach i zabiegach chirurgicznych
› z cellulitem
› zestresowanym i przemęczonym z nadmiernym napięciem mięśniowym
› po mastektomii

Rezultaty mechanicznego drenażu limfatycznego są odczuwalne i widoczne nawet bezpośrednio po zakończeniu zabiegu: zmniejsza się obrzęk kończyn, znika uczucie ciężkości nóg, następuje redukcja dolegliwości związanych z żylakami, ciało staje się odprężone i zrelaksowane. Trwałe i wyraźne efekty terapeutyczne i estetyczne można jednak osiągnąć dopiero po zastosowaniu kilku zabiegów w serii.

Niestety nie każdy może poddać się masażowi limfatycznemu. Do głównych przeciwwskazań należą: ostry obrzęk płuc, ostry uraz tkanek miękkich, ostra zakrzepica żylna, choroby układu sercowo-naczyniowego, wszczepiony rozrusznik serca, padaczka, gorączka, jaskra, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, choroby zakaźne (np. gruźlica), choroby skóry, choroby nowotworowe, zakrzepica żył głębokich oraz zapalenie naczyń chłonnych. Drenażu limfatycznego powinny także unikać kobiety w ciąży lub w trakcie miesiączki.

Zabieg wykonywany na zlecenie lekarza lub po wcześniejszej BEZPŁATNEJ konsultacji / kwalifikacji przez fizjoterapeutę.

Zapraszamy: Pracownia Rehabilitacji CM Internus ul. Gen. Fieldorfa „Nila” 10, tel: 818-200-300 wew. 142