BEZPŁATNA KOLONOSKOPIA

W ramach Programu Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego wykonujemy bezpłatną kolonoskopię.

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 000 nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny. Ani polipy, ani rak we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.

Do bezpłatnych profilaktycznych badań kwalifikują się:
– wszystkie osoby w wieku 50–65 lat bez objawów raka jelita grubego,
– osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
– osoby w wieku 25–65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP – w tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej.

Do badań nie kwalifikujemy osób, które miały badanie (kolonoskopię) w ciągu ostatnich 10 lat !

Na bezpłatną kolonoskopię profilaktyczną można zapisać się telefonicznie lub osobiście w Centrum Medycznym Internus. W trakcie zapisu na badanie otrzymacie Państwo niezbędne informacje dotyczące przygotowania do badania oraz jego przebiegu.

TWOJE ZDROWIE JEST W TWOICH RĘKACH – ZBADAJ SIĘ!