KOLONOSKOPIA

BEZPŁATNA KOLONOSKOPIA BEZ SKIEROWANIA
Rak jelita grubego stanowi obecnie drugą (po raku płuca) pozycję wśród wszystkich zapadalności na nowotwory w populacji polskiej i drugą w grupie onkologicznych przyczyn zgonów. Kolonoskopia profilaktyczna zapewni nie tylko spadek umieralności dzięki możliwości wykrywania wczesnych bezobjawowych postaci raka, ale także spadek zapadalności – czyli liczby nowych nowotworów w przyszłości dzięki usuwaniu polipów.
Kolonoskopia to badanie w trakcie którego ogląda się jelito grube od środka. Badanie wykonuje się miękką, giętką rurką (kolonoskop), którą lekarz wprowadza przez odbyt do oczyszczonego jelita grubego i przesuwa do ujścia jelita cienkiego. Wprowadzanie aparatu jest niebolesne dla większości osób, choć u niektórych może powodować wzdęcie, uczucie parcia i ucisku w brzuchu.
Dzięki profilaktycznym badaniom możesz wykonać kolonoskopie za darmo, wystarczy, że:
– jesteś w wieku 50-65 lat i nie masz objawów raka jelita grubego
– jesteś w wieku 40-65 lat nie masz objawów raka jelita grubego ale w Twojej rodzinie (pokrewieństwo pierwszego stopnia) były zachorowania na raka jelita grubego
Do badania nie są kwalifikowane osoby, które miały wykonaną kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat.
Na bezpłatną kolonoskopię profilaktyczną można zapisać się telefonicznie lub osobiście w Centrum Medycznym Internus. W trakcie zapisu na badanie otrzymacie Państwo niezbędne informacje dotyczące przygotowania do badania oraz jego przebiegu.
Zapraszamy 818-200-300