mgr Ilona Aleksandrowicz

OTYŁOŚĆ I NADWAGA U DZIECI

Pod koniec ubiegłego roku Najwyższa Izba Kontroli (NIK) opublikowała raport dotyczący problemu otyłości polskich dzieci. Raport wykazał, że z problemem nadmiernej masy ciała zmaga się aż 22% badanych. Okres pandemii u dzieci spotęgował narastający problem nadwagi i otyłości.

Wyniki badań pokazują jasno, że poziom glukozy i insuliny na czczo jest za wysoki. Leczenie insulinooporności wśród dzieci wiąże się ze zmianą stylu życia. Najczęściej ukierunkowana jest na zmniejszenie masy ciała i jednoczesne wprowadzenie aktywności fizycznej. Jak wykazują badania nawet najmniejsza aktywność fizyczna poprawia wrażliwość na insulinę.
Pamiętajmy, że ogromną rolę w kwestii podejścia do zdrowia i żywienia mają rodzice. To rodzice w dużej mierze są odpowiedzialni za zdrowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.
Dlatego jeśli chcesz pomóc swemu dziecku w procesie zmiany stylu życia, poprawić jego zdrowie i samopoczucie zgłoś się do Nas na konsultację dietetyczną.
DIETETYK
mgr Ilona Aleksandrowicz
Zapraszamy do rejestracji telefonicznej: 818-200-300
internetowej: www.internus.pl lub za pośrednictwem aplikacji VisiMed
Bibliografia:
De Leo, V., Musacchio, M. C., Capelli, V., Massaro, M. G., Morgante, G., Petraglia, F. (2016).Genetic, hormonal and metabolic aspects of PCOS: an update. Reproductive Biology and Endocrinology, obline: https://link.springer.com/article/10.1186/s12958-016-0173-x].
Najwyższa Izba Kontroli, Otyłość i nadwaga u dzieci – coraz większy problem, coraz mniej skuteczne działania, www.nik.gov.pl, 2021, online:
https://www.nik.gov.pl/…/otylosc-i-nadwaga-u-dzieci…