MIKROSKOP

Leczenie zębów pod mikroskopem to jedna z najnowocześniejszych metod. Dzięki swojej precyzji charakteryzuje się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością. Wykorzystanie narzędzia, jakim jest mikroskop, pomaga lekarzowi zlokalizować i prawidłowo opracować poszczególne kanały zęba. Leczenie jest skuteczniejsze i trwalsze niż w przypadku metod tradycyjnych, ze względu na widok pola zabiegowego w silnym powiększeniu (do 25 razy) – dzięki temu widoczne są wszystkie zakamarki systemu kanałowego zęba.

Użycie mikroskopu pozwala na skuteczne usunięcie z kanału złamanych fragmentów narzędzi endodontycznych, wkładów koronowo-korzeniowych lub twardych cementów wypełniających dany kanał. Diagnostyka mikroskopowa umożliwia poznanie i podjęcie właściwego leczenia w przypadku pęknięć i złamań tkanek zęba, niewidocznych gołym okiem.

Dodatkowo przy leczeniu stomatologicznym z wykorzystaniem mikroskopu pracujemy przy pomocy najnowocześniejszych sprzętów i materiałów. Komfort pacjentowi i lekarzowi zapewnia koferdam (tzw. ślinochron). Jest to materiał izolujący z cieniutkiej lateksowej gumy, w której izoluje się ząb od środowiska jamy ustnej.

UWAGA: Leczenie przy użyciu mikroskopu stomatologicznego nie jest dodatkowo płatne.

Zapisy na leczenie pod nr tel. 818 200 300 lub w naszych przychodniach.

Zapraszamy!
Centrum Stomatologii w Centrum Medycznym Internus przy ul. Wojska Polskiego 1/16 w Puławach