PAKIET TRZUSTKOWY

Pakiety badań laboratoryjnych
PAKIET TRZUSTKOWY

Trzustka to narząd o dwóch funkcjach wydzielniczych. Pierwsza to produkcja i wydzielanie do dwunastnicy tzw. soku trzustkowego (trawiennego) zawierającego enzymy niezbędne w procesie trawienia pokarmu. Druga funkcja trzustki związana jest z produkcją i wydzielaniem hormonów biorących udział w przemianach metabolicznych organizmu, a w szczególności insuliny, hormonu regulującego stężenie glukozy we krwi. Zmniejszone wydzielanie insuliny prowadzi do rozwoju cukrzycy. Zaburzenia funkcji wydzielniczych trzustki mogą być spowodowane przez kamienie żółciowe i nadużywanie alkoholu.

Badania wchodzące w skład pakietu umożliwiają:
*sprawdzenie ewentualnej obecności przewlekłego lub ostrego stanu zapalnego trzustki
*ocenę funkcji wydzielniczej trzustki.

W skład pakietu wchodzą następujące badania: Amylaza w surowicy, Glukoza we krwi, Lipaza. Cena badań w pakiecie wynosi 22 zł.

Szczegółowe informacje o pakietach znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce DLA PACJENTÓW i dalej DRUKI DO POBRANIA

Należy pamiętać, że w momencie stawienia się na pobranie krwi w przypadku badań wykonywanych w moczu, kale bądź ślinie należy materiał dostarczyć do Punktu Pobrań w odpowiednim pojemniku.

Z UWAGI NA TRWAJĄCĄ EPIDEMIĘ PUNKT POBRAŃ PRZY ALEI KRÓLEWSKIEJ JEST NIECZYNNY. ZAPRASZAMY DO PUNKTU POBRAŃ W BUDYNKU HTM2 – UL. GEN. FIELDORFA „NILA” 16 – PARTER WEJŚCIE Z BOKU BUDYNKU.

NA BADANIA ZAPISUJEMY SIĘ NA KONKRETNY DZIEŃ I GODZINĘ – REJESTRACJA NA BADANIA LABORATORYJNE MOŻLIWA ZA POŚREDNICTWEM STRONY INTERNETOWEJ ORAZ TELEFONICZNIE: 818-200-300