PANELE POLYCHECK

Panele Polycheck do diagnozowania celiakii są testami immunoenzymatycznymi stosowanym do ilościowego oznaczania swoistych przeciwciał charakterystycznych dla tej choroby. Badania panelowe pozwalają na jednoczesne oznaczenie kilku przeciwciał. Jest to bardzo pomocne, gdyż dostarcza więcej informacji lekarzowi prowadzącemu pacjenta, a z drugiej strony jest korzystniejsze finansowo (oznaczenie pojedynczych przeciwciał jest droższe niż wykonanie panelu).

Badanie może być wykonane u: dzieci i osób dorosłych, u których wywiad wskazuje na podejrzenie celiakii, u osób z niedokrwistością (która może, ale nie musi być związana z celiakią), u członków rodziny osoby chorej na celiakię, u osób z rozpoznaną chorobą autoimmunizacyjną, u osób z podejrzeniem nietolerancji glutenu, u osób z rozpoznaną celiakią w celu monitorowania skuteczności diety eliminacyjnej, przy objawach takich jak: chudnięcie, osłabienie, wymioty, duszności, biegunki, depresje, osteoporoza, bóle kostne, osłabienie mięśni, opryszczkowe zapalenie skóry, niedokrwistość, zaburzenia miesiączkowania.

Pierwszy raz badania powinny być wykonane przed przejściem na dietę bezglutenową. Pacjent po przejściu na dietę bezglutenową powinni mieć wykonane badanie przeciwciał w surowicy po 6 miesiącach.

PANEL CELIAKIA IgA – METODĄ POLYCHECK
* przeciwciała swoiste dla pochodnej gliadyny – deamidowany peptyd gliadyny(DGP IgA);
* przeciwciała swoiste dla transglutaminazy tkankowej (tTG IgA) oraz dodatkowo całkowite IgA.

PANEK CELIAKIA IgG -METODĄ POLYCHECK
* przeciwciała swoiste dla pochodnej gliadyny – deamidowany peptyd gliadyny(DGP IgG);
* przeciwciała swoiste dla transglutaminazy tkankowej (tTG IgG)
* p/c przeciw czynnikowi wewnętrznemu Castle’a.

Zapraszamy 818-200-300

Punkt pobrań w CM Internus przy ul. Gen. Fieldorfa „Nila” 10 czynny: pon – pt w godz: 7.00-12.00

Punkt pobrań w CM Internus przy ul. Gen. Fieldorfa „Nila” 16 – budynek HTM2 czynny: pon – pt w godz: 7.00-12.00
Do tego punktu pobrań zapraszamy dzieci!

Punkt pobrań w CM Internus przy al. Królewskiej 15 czynny: pon – pt w godz: 7.00-10.00 (Badanie krzywej cukrowej wykonywane jest od pon. do pt. 7.00 – 8.00
na pozostałe badania krew pobierana jest od godz. 8.00 – 10.00)