SARS-COV-2-OCENA ODPOWIEDZI KOMÓRKOWEJ

Test służy do oceny komórkowej odpowiedzi immunologicznej na antygeny wirusa SARS-CoV-2. Określa aktywność limfocytów T reagujących na patogen poprzez wykrywanie interferonu gamma (IFN-γ) w warunkach in vitro.
Układ immunologiczny człowieka reaguje na zetknięcie z koronawirusem SARS-CoV-2 lub na szczepionkę poprzez odpowiedź humoralną (wytwarzanie przeciwciał) i odpowiedź komórkową (aktywność limfocytów T). Odpowiedź komórkową można potwierdzić testami laboratoryjnymi już po tygodniu od zetknięcia z wirusem. Aktywność limfocytów T jest ponadto wykrywalna przez dłuższy okres czasu niż przeciwciała, które u niektórych osób mogą zanikać bardzo szybko. U 10-30 % osób z łagodnymi objawami COVID-19 lub przechodzących zakażenie bezobjawowo, przeciwciała wytwarzane są na poziomie niższym niż próg ich wykrywalności metodami laboratoryjnymi. W takiej sytuacji przebyte zakażenie można wykryć jedynie poprzez pomiar komórkowej odpowiedzi immunologicznej.
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, nie trzeba być na czczo. Czas oczekiwania na wynik: 5 dni roboczych.
ZAPRASZAMY DO PUNKTU POBRAŃ W BUDYNKU HTM2 UL. GEN. FIELDORFA „NILA” 16 – PARTER – WEJŚCIE Z BOKU BUDYNKU.
Na badania laboratoryjne należy umówić się na konkretny dzień i godzinę za pośrednictwem naszej strony internetowej: https://www.internus.pl/rezerwacja/badania-laboratoryjne/ lub telefonicznie: 818-200-300