Terapia bezsenności

Zapraszamy na konsultacje psychologiczne do mgr Katarzyny Batorskiej, która ukończyła kurs „Terapia poznawczo-behawioralna bezsenności”

Terapia bezsenności
• Z zaburzeniami snu zmaga się ok. 40% Polaków. W przypadku bezsenności leczeniem z wyboru jest terapia poznawczo-behawioralna (CBT-I- cognitive-behaviour therapy for insomnia).
• Zwykle zajmuje 4-8 sesji terapeutycznych.
• Skuteczność tej metody wynosi ok 70-80% poprawy jakości snu u osób z bezsennością. Terapia skutecznie wpływa na zmianę postawy pacjenta wobec zaburzeń snu i likwiduje nieprawidłowe zachowania chorego wpływające na utrwalanie się zaburzeń snu.
• CBT-I odbywa się typowo według ściśle określonego schematu i może być prowadzone również przez osoby nieposiadające specjalistycznej wiedzy z zakresu medycyny snu. Terapię rozpoczyna się od edukacji chorego na temat roli i mechanizmów regulacji snu oraz omówienia z nim schematu utrwalania się zaburzeń snu. Następnie przedstawia się choremu techniki, jakie może on samodzielnie stosować w celu poprawy swojej jakości snu.

Zapraszamy: 818-200-300 lub on-line: https://lekarzebezkolejki.pl/katarzyna-batorska/pulawy-5

Pani magister przyjmuje pacjentów w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, prywatnie oraz w ramach abonamentów centr medycznych.