TERAPIA LASEREM WYSOKOENERGETYCZNYM

Jest to nieinwazyjna metoda terapeutyczna, wykorzystująca energię w spektrum podczerwieni, aby zapewnić miejscową stymulację tkanki biologicznej. Powyższa stymulacja tkanki prowadzi do przyspieszenia gojenia, zwiększenia metabolizmu i reakcji uśmierzających ból. Laser wysokoenergetyczny jest wskazany w przypadku niedużego bólu mięśni i stawów, skurczów mięśni, bólu i sztywności występujących przy reumatyzmie.

Moc wyjściowa w laserze wysokoenergetycznym jest w przybliżeniu 30 razy wyższa w porównaniu z konwencjonalną zimną laseroterapią i charakteryzuje się bardzo dużą głębokością przenikania. Pozwala to leczyć i stymulować dowolne bolące miejsce w obrębie ciała.

Biologiczna stymulacja wywołana światłem lasera tworzy optymalne środowisko, w którym goją się tkanki. W miarę jak obszar wymagający leczenia stopniowo odzyskuje prawidłowy stan, wraca również funkcjonalność i ustępuje ból. Terapia laserem wysokoenergetycznym stymuluje regenerację tkanek i ich gojenie na poziomie komórkowym. Maksymalna moc do 7 watów pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego. Terapia ta jest szybką i skuteczną metodą leczenia niewywołującą efektów ubocznych.

Działanie lasera wysokoenergetycznego
– uśmierzanie bólu
– biostymulacja
– działanie przeciwzapalne
– działanie przeciwobrzękowe
– rozszerzenie naczyń

Wskazania do stosowania lasera wysokoenergetycznego
– choroba zwyrodnieniowa stawów
– bark zamrożony
– blizna podostra i przewlekła
– bóle grzbietu
– ból lędźwiowo krzyżowy
– ból odcinka szyjnego kręgosłupa
– jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej
– niedowład nerwu twarzowego
– opryszczka wargowa
– rany otwarte
– redukcja bólu
– regeneracja nerwu

W Centrum Medycznym Internus pracują doświadczeni fizjoterapeuci z bardzo dobrym wykształceniem i przygotowaniem do zawodu.

Zapraszamy do Pracowni Rehabilitacji przy ulicy Gen.Fieldorfa Nila 10, II piętro
Rejestracja telefoniczna: 818-200-300 wew.142