Warto wsłuchać się w sygnały wysyłane przez nasz układ hormonalny

Endokrynologia to gałąź nauki, która skupia się na badaniu, diagnozowaniu i leczeniu chorób związanych z gruczołami dokrewnymi. Te narządy w naszym ciele, takie jak tarczyca, trzustka, przytarczyce, przysadka mózgowa, podwzgórze, nadnercza czy jajniki, jądra są odpowiedzialne za produkcję hormonów, które kontrolują wiele funkcji organizmu. Zaburzenia hormonalne mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka.
Specjaliści endokrynolodzy mogą pomóc w diagnozie i leczeniu chorób takich jak niedoczynność tarczycy, nadczynność tarczycy, choroba Hashimoto, cukrzyca, depresja spowodowana niedoborem hormonów, powiększenie piersi u mężczyzn (ginekomastia) czy nawet niepłodności.
Jeśli czujesz się zmęczony/a, zauważyłeś/łaś nagłe przyrosty masy ciała lub jej utratę, borykasz się z chronicznym zmęczeniem, masz problemy ze snem, suchą skórę, nadmierne owłosienie, wypadanie włosów – warto skonsultować się z endokrynologiem.
Pamiętaj, że specjalista będzie w stanie zidentyfikować i leczyć ewentualne zaburzenia hormonalne.
Ważne jest również, aby nie zapomnieć o profilaktyce i regularnych badaniach kontrolnych. Jeśli masz aktualne wyniki weź je ze sobą na wizytę.
Wizyty u endokrynologa mogą pomóc w wykryciu problemów jeszcze na wczesnym etapie, co znacznie ułatwia proces leczenia.
Zapraszamy do rejestracji telefonicznej 818-200-300, internetowej : www.internus.pl lub osobistej w każdej Przychodni Centrum Medycznego Internus w Puławach