Wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C)

Wirusowe zapalenie wątroby typu C (WZW C) można obecnie wyleczyć szybko i skutecznie, jednak wielu chorych nie wie o tym, że jest zakażonych HCV. Podstawą diagnostyki tej choroby jest badanie identyfikujące przeciwciała anty-HCV. Zapraszamy na przesiewowe badanie przeciwciał anty-HCV lub pakiet wątrobowy – rozszerzony zawiera on 8 badań w promocyjnej cenie -10% (cena promocyjna badania przeciwciał anty-HCV trwa do dnia 18 sierpnia 2023r.)
Według szacunków jego nosicielem jest co najmniej 100 -150 tysięcy Polaków, ale mało osób o tym wie, bo nie bada się na obecność tego groźnego i podstępnego patogenu.
Wirusowe zapalenie wątroby typu C przez wiele lat może przebiegać bezobjawowo. A gdy są już objawy, to zwykle się okazuje, że doszło już do marskości wątroby lub rozwinął się rak wątrobowokomórkowy.
Dlatego, tak ważne jest wczesne wykrycie infekcji, co umożliwia podjęcie szybkiego leczenia. bo z leczeniem WZW C współczesna medycyna w zasadzie nie ma problemu. Praktycznie wszystkich chorych można wyleczyć i uchronić przed dramatycznymi następstwami zakażenia.
Na badania należy zapisać się na konkretny dzień i godzinę.