BEZPŁATNA KOLONOSKOPIA

Zachęcamy Państwa do wykonania bezpłatnych badań kolonoskopowych.
 
Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 000 nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny. Ani polipy, ani rak we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.
 
Dzięki profilaktycznym badaniom możesz wykonać kolonoskopie za darmo, wystarczy, że:
– jesteś w wieku 50-65 lat i nie masz objawów raka jelita grubego,
– jesteś w wieku 40-65 lat nie masz objawów raka jelita grubego ale w Twojej rodzinie (pokrewieństwo pierwszego stopnia) były zachorowania na raka jelita grubego,
– jesteś w wieku 25-65 lat i pochodzisz z rodziny HNPCC lub FAP (wymagane jest potwierdzenie z poradni genetycznej).
 
Na bezpłatną kolonoskopię profilaktyczną można zapisać się telefonicznie lub osobiście w Centrum Medycznym Internus.
W trakcie zapisu na badanie otrzymacie Państwo niezbędne informacje dotyczące przygotowania do badania oraz jego przebiegu.
Zapraszamy 818-200-300