BEZDECHU SENNEGO

DIAGNOSTYKA BEZDECHU SENNEGO
 
Badanie Monitorem Bezdechu Sennego – przesiewowe badanie w warunkach ambulatoryjnych (w domu Pacjenta) w kierunku zespołu bezdechu sennego i bezdechu.
Urządzenie wykonuje pomiary SpO2 (stopnia nasycenia krwi tlenem), tętna i przepływu powietrza w nosie, w czasie rzeczywistym.
Badanie w kierunku bezdechu sennego powinno się wykonać u osób, które chrapią, ponieważ chrapanie jest często objawem Obturacyjnego Bezdechu Sennego (OBS). Według różnych badań z powodu bezdechu, czyli chwilowych przerw w oddychaniu często towarzyszących
chrapaniu, cierpi ok. 24% mężczyzn i 9% kobiet. OBS prowadzi do przewlekłego niedotlenienia organizmu sprzyjającemu rozwojowi licznych chorób, m.in. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, zwiększa ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Nie zawsze chrapanie występuje u osób z bezdechem, mogą występować inne objawy np.
ogromne poranne zmęczenie – pomimo przespanej nocy, nagłe przebudzenia w środku nocy z zaciąganiem powietrza, trudności z koncentracją, senność lub potrzeba drzemki w ciągu dnia. Najważniejszym czynnikiem ryzyka bezdechu sennego jest otyłość.
 
Badanie wykonywane jest w domu pacjenta. Jest ono całkowicie bezbolesne i bezinwazyjne.
 
Zapraszamy 818-200-300