SZCZEPIENIA OCHRONNE PRZECIWKO GRYPIE

VaxigripTetra® to nowy standard w profilaktyce grypy
CZTEROWALENTNA SZCZEPIONKA PRZECIW GRYPIE

Grypa jest chorobą poważną, której powikłania mogą być śmiertelne. Szczególnie narażone są osoby z grup ryzyka: dzieci, seniorzy i osoby chorujące przewlekle.

Szczepienie jest najskuteczniejszą i uznaną metodą zapobiegania grypie i jej powikłaniom.

Dostępne dotychczas w Polsce trójwalentne szczepionki przeciw grypie zawierają dwa wirusy grypy typu A oraz jedną linię wirusa grypy typu B.

Czterowalentne szczepionki przeciw grypie są odpowiedzią na zmieniającą się w ostatnich latach epidemiologię grypy, a w szczególności fakt jednoczesnego krążenia w populacji obu linii wirusa grypy typu B: Yamagata i Victoria. W Europie grypa typu B odpowiada za ok. 23% potwierdzonych przypadków zachorowań na grypę. W czasie dwóch ostatnich sezonów w Polsce wirus grypy typu B był odpowiedzialny za blisko 50% potwierdzonych przypadków zachorowań na grypę.

Czterowalentne szczepionki przeciw grypie to najszersza dostępna ochrona i nowy standard na rynku szczepień przeciw grypie. Dzięki nim wyeliminowane zostało ryzyko niewłaściwego doboru szczepu grypy typu B do szczepionki.

1. Szczepionka VaxigripTetra® umożliwia ochronę przed zakażeniami wywołanymi przez 4 szczepy wirusa grypy:
• dwa szczepy typu A (A/H1N1 i A/H3N2),
• dwie linie wirusa grypy typu B (Victoria i Yamagata).
2. VaxigripTetra® to szczepionka przeciw grypie najlepiej dostosowana do obecnej sytuacji epidemiologicznej i najszersza dostępna ochrona przed grypą dla pacjentów od ukończenia 3 r.ż.
3. Wysoka immunogenność i bezpieczeństwo tej szczepionki zostały potwierdzone w szerokim programie badań klinicznych, obejmujących wszystkie grupy wiekowe oraz pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych.
4. Szczepionka VaxigripTetra® indukuje znacząco wyższą odpowiedź immunologiczną niż szczepionka Vaxigrip w odniesieniu do wirusa typu B, którego nie było w składzie szczepionki Vaxigrip.
5. Profil bezpieczeństwa szczepionki VaxigripTetra® jest porównywalny ze szczepionką Vaxigrip.
6. Szczepionka VaxigripTetra® powstała w oparciu o wieloletnie doświadczenie lidera rynkowego, jakim do tej pory była trójwalentna szczepionka przeciw grypie Vaxigrip i firma Sanofi Pasteur.

Warto skorzystać z tej najszerszej możliwej ochrony przeciw grypie.

 

Zapraszamy na szczepienia do Centrum Medycznego Internus Sp. z o.o.
ul. Gen. Fieldorfa „Nila” 16 – budynek HTM2/II piętro
tel. 818 200 300