LEK. MED. IWONA MAZUREK – BOGATKO

Bardzo miło jest nam poinformować, że Pani doktor Iwona Mazurek – Bogatko została jako jedyna z Puław nominowana do nagrody Anioły Farmacji i Anioły Medycyny – MEDYCZNE OSCARY.

Symboliczne, złote statuetki, zwane medycznymi Oscarami, przyznawane są już od sześciu lat – z inicjatywy fundacji założonej przez Adama Górczyńskiego. Nagroda ma charakter społeczny: o nominacjach decydują pacjenci, wskazujący tych farmaceutów i lekarzy, którzy okazali im szczególnie serdeczną troskę. Aktualna edycja, przyznająca nagrody za 2017 rok, wśród nominowanych wyłoniła aż 23 osoby z Lubelszczyzny (co dało naszemu regionowi drugie miejsce w kraju). Ostateczna decyzja o tym, do kogo powędrują statuetki (10 Aniołów Farmacji i 10 Aniołów Medycyny), należy do Kapituły Honorowej Nagrody, w skład której wchodzą autorytety społeczne i środowiskowe.
Od 2014 roku Fundacja przyznaje także Anioły Honorowe, wyróżniając w ten sposób osoby publiczne, wykazujące się wyjątkową empatią względem innych, angażujące się w działania na rzecz ochrony zdrowia – laureatami takich statuetek byli dotąd między innymi prof. Zbigniew Religa czy założycielka fundacji „Akogo”, Ewa Błaszczyk.

Serdecznie gratulujemy „naszej” Pani doktor – nominacja w pełni zasłużona.