Endoskopia

Zakres usług

GASTROSKOPIA
Gastroskopia jest badaniem pozwalającym lekarzowi na bezpośrednie oglądanie śluzówki przełyku, żołądka, i dwunastnicy. Badanie przeprowadza się przy użyciu endoskopu, giętkiego instrumentu wyposażonego w układ optyczny przenoszący obraz z wnętrza ciała. W trakcie gastroskopii lekarz ma możliwość oceny stanu śluzówki, jak i pobrania do badania histopatologicznego niewielkiego wycinka tkanki budzącej podejrzenie zmian chorobowych oraz do stwierdzenia obecności bakterii Helicobacter Pylori.
WSKAZANIA
- brak apetytu
- bóle nadbrzusza
- zgaga
- ubytek masy ciała
- niedokrwistość
SPECJALNE PRZYGOTOWANIE DO BADANIA
Na badanie należy zgłosić się na czczo.

REKTOSKOPIA
Rektoskopia jest badaniem pozwalającym lekarzowi na bezpośrednie oglądanie 25 cm śluzówki odbytu i końcowego odcinka jelita grubego (tzw. okrężnicy). Badanie przeprowadza się przy użyciu rektoskopu, instrumentu wyposażonego w układ optyczny przenoszący obraz z wnętrza ciała. W trakcie badania lekarz ocenia makroskopowo stan śluzówki i wrazie konieczności pobiera wycinki do badania histopatologicznego w celu oceny zmian chorobowych.
WSKAZANIA
- krwawienia i bóle przy oddawaniu stolca
- bóle okolicy lędźwiowej
SPECJALNE PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

KOLONOSKOPIA
Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym całego jelita grubego. Polega na oglądaniu wnętrza jelita, giętkim kolonoskopem. Końcówka aparatu ma możliwość odginania się w dowolną stronę i w dowolnym zakresie. Wnętrze jelita oświetlane jest światłem przewodzonym w endoskopie światłowodami, a obraz z mikrokamery umieszczonej na końcu przewodu widoczny jest w okularze dla lekarza przeprowadzającego badanie.
Lekarz wykonujący badanie wprowadza endoskop przez odbyt do jelita grubego, a następnie przesuwa aparat do końca jelita. W trakcie wycofywania endoskopu, wnętrze jelita jest ponownie dokładnie oglądane. Czas badania uzależniony jest od budowy jelita i właściwego przygotowania się przez pacjenta.
Pacjent nie odczuwa większych dolegliwości poza uczuciem parcia i wzdęcia brzucha
Doznania te, złagodzimy w czasie twojego badania odsysając endoskopem nadmiar płynu i powietrza.
W celu zapewnienia komfortu naszym pacjentom oferujemy badania w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji
WSKAZANIA
Kolonoskopia jest badaniem pozwalającym ocenić całe jelito grube, a w razie konieczności pobrać materiał do badań histopatologicznych.
SPECJALNE PRZYGOTOWANIE DO BADANIA
Każdy pacjent umówiony na kolonoskopię otrzyma od lekarza zlecającego dokładne zasady przygotowania do badania.

SIGMOSKOPIA

FIBEROSKOPIA GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH

Pliki do pobrania

Cystoskopia    Gastroskopia    Kolonoskopia ogólne    Kolonoskopia citrafleet    Kolonoskopia fortrans do 11    Kolonoskopia fortrans po 11    Rektoskopia    Sigmoskopia    Anoskopia    Fiberoskopia górnych dróg oddechowych    Znieczulenie anestazjologiczne do badania kolonoskopowego