MASAŻ

MASAŻ w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Zakres usług

- MASAŻ KLASYCZNY - ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Korzystnie wpływa na układ ruchu (mięśnie, ścięgna, torebki stawowe, okostną, kości), skórę oraz układ krwionośny i chłonny. Pośrednio masaż klasyczny działa również na narządy wewnętrzne. Znajduje on zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

- MASAŻ LECZNICZY - oparty jest na technikach . Głównym celem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne. Każdy taki masaż może być poprzedzany zabiegami fizykalnymi, bądź z wykorzystaniem środków wspomagających, np. różnego rodzaju maści leczniczych działających przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozgrzewająco.

- MASAŻ RELAKSACYJNY - ma na celu pobudzenie mięśni, skóry i układ krążenia, zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy. Posiada wspaniałe właściwości odstresowujące i relaksacyjne. Pozwala osiągnąć stan głębokiego relaksu. Równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

- MASAŻ SPORTOWY – stosowany zarówno przed jaki i po wysiłku fizycznym. W pierwszym przypadku ma na celu rozgrzanie mięśni i stawów, w drugim - rozluźnienie „zmęczonych” mięśni. Powoduje lepsze ukrwienie i odżywienie mięśni oraz umożliwia pozbycie się toksyn z organizmu. Niezastąpiony przy profesjonalnym podejściu do treningów sportowych.

- MASAŻ LIMFATYCZNY – pobudza krążenie krwi i limfy poprawiając ogólny stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie i funkcjonowanie organów wewnętrznych. Oczyszcza organizm z toksyn, likwiduje obrzęki zastoinowe, wysięki limfatyczne oraz skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków.

- MASAŻ ANTYCELLULITOWY - polega na intensywnym ugniataniu i oklepywaniu obszarów dotkniętych cellulitem: uda, pośladki, brzuch. Zmniejsza symptomy "skórki pomarańczowej", uelastycznia i ujędrnia skórę. Poprawia ukrwienie i wzmacnia strukturę skóry zapobiegając jej wiotczeniu oraz wyraźnie wygładza skórę, przez co zmniejsza jej obwód.

- MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCY – celem masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej. Polega on na intensywnym masowaniu, przez co przyspiesza przemianę materii i umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu. Modeluje sylwetkę ciała, ujędrnia i uelastycznia skórę.

- MASAŻ MODELUJĄCY SYLWETKĘ - jest zabiegiem który powoduje rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni. Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi.