MINIIMPLANTY

Implant zębowy to sztuczny korzeń – wszczep wykonany z tytanu. Na jego podstawie umieszcza się sztuczny ząb, czyli koronę. Jednak nie zawsze liczba wszczepionych implantów musi się równać liczbie brakujących zębów. Można wykonać kilkupunktową implantację i na niej oprzeć brakujące zęby lub protezę.

W naszym Centrum Medycznym lek. stom. Piotr Targoński wykonuje wszczepienia miniimplantów Uniwersalne miniimplanty występują w mniejszych rozmiarach niż tradycyjna śruba w związku z czym idealnie nadaje się do implantowania w kości o delikatniejszej strukturze, pozostając najmniej inwazyjnym implantem. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny.

Główną zaletą miniimplantów jest to, że można zastosować je nawet u pacjentów z dużym zanikiem kości, u których nie można wszczepić tradycyjnych implantów bez kosztownych procedur odbudowy kostnej.

Zakwalifikowanie pacjenta do takiego leczenia odbywa się poprzez analizę zdjęcia – Pantomogram oraz ocenę warunków kostnych w jamie ustnej pacjenta.

System daje możliwość uzupełnienia pojedynczych braków w uzębieniu oraz osadzania i stabilizowania protez zębowych.